ПРО РОТАРІ
Міжнародний рух Ротарі(Ротарі Інтернешнл) чи скорочено Ротарі(Rotary)- всесвітня неполітична громадська організація представників ділового світу та інтелігенції, об’єднаних ідеєю служіння суспільству під гаслом: «Служіння понад власне «Я».
В систему Ротарі Інтернешнл (РІ) входять Ротарі клуби, до яких входять люди з бездоганною діловою та професійною репутацією та які є лідерами в своїй сфері діяльності.
Кожен клуб працює незалежно, керуючись в своїй діяльності правилами конституції РІ, яка передбачає ротацію керівництва на всіх рівнях – від президента до губернаторів дистриктів та президентів клубів, що дає можливість організації залишатись динамічною. Вся робота Ротарі клубів виконується на громадських засадах.
На сьогодні Ротарі Інтернешнл – найбільша в світі благодійна організація, до якої входять 1.200.000 членів, 33.000 клубів, 528 дистриктів в 166 країнах світу.
Задачами Ротарійського руху являються: надання гуманітарних послуг, підтримка високого етичного рівня в усіх видах професійної діяльності, введення ідеалів служіння в особисте життя, в професійну та соціальну сферу, розповсюдження ідей доброї волі, надання допомоги в забезпеченні миру у всьому світі та зміцнення взаєморозуміння між народами.
Ротарі здійснює свою роботу через Фонд Ротарі (Ротарі Фаундейшн), який щорічно призначає близько 90 млн. долл. США для реалізації програм, які сприяють покращенню життя мільйонів людей: програм по подоланню голоду, ліквідації безграмотності, забезпеченню питною водою.
Ротарі реалізує наступні програми міждународних гуманітарних, освітніх та культурних обмінів як: «Посли доброї волі», «Стипендії для викладачів університетів для роботи в країнах, що розвиваються, «Здоров’я, голод, людство», «ПоліоПлюс», «Колективні ознайомчі обміни», Програми миру, а також надає Гранти для добровольців Ротарі (детальніша інформація про програми на сайті Ротарі: www.rotary.org).
Ротарі Інтернешнл здобула високий міжнародний авторитет, тісно співпрацює с такими організаціями як ООН, ЮНЕСКО, ЮНИСЕФ, Всесвітня організація охорони здоров’я.
Перший Ротарі клуб був створений в Чікаго (Іллінойс, США) в 1905 році. Ротарійський рух на території сучасної України також має давню історію: перші Ротарі клуби появились в Ужгороді (1929 рік), у Львові (1935 рік). Після Другої світової війни та встановлення комуністичного режиму західно- українські клуби завершили свою діяльність. І лише в 1991 році після отримання Україною статусу незалежності в Києві заснували Ротарі клуб. Клуби Полщі, України та Білорусії входять до складу Дистрикту 2230.
На сьогоднішній день в нашій країні діє 44 Ротарі клуби(В Києві, Львові, Черкасах, Ужгороді, Дніпропетровську, Алушті, Харкові, Чернігові, Херсоні, Донецьку, Кіровограді, Полтаві, Миколаєві, Одесі, Сімферополі, Ялті, Севастополі, Феодосії, Лубнах, Кобеляках та інших містах), які об’єднують понад 800 ротарійців.