РОТАРІ-КЛУБ "КИЇВ-ЦЕНТР"

Історія Ротарі клубу Київ-Центр почалася далекого 1999 року і от 2009 року ми вже будемо святкувати своє 10-річчя.За цей час наш клуб оновився, зміцнів, загартувався.

Першим президентом РК Київ-Центр та його засновником був Георгій Крючков. Цьогоріч (2008-2009) клуб очолює Галина Кузьмич. Нині наш клуб – це середовище досвідчених професіоналів, активних та небайдужих, серед яких є представники різних сфер діяльності – Почесний член клубу, народний художник Людмила Мешкова, очільник театру , видавці та бізнесмени, держслужбовці , кращі з представників освіти та медицини. Всіх нас в клубі об’єднує прагнення втілити в життя девіз Ротарі: «Служіння понад власне «Я».

За десять років клуб став єдиним механізмом та дружною сім’єю. Кожен наступний президент клубу поповнював часопис клубу все новими проектами та ідеями спільно з членами клубу. Президентами РК Київ-Центр були Георгій Крючков, Ігор Сергеев, Ігор Подолін, Тетяна Сваткова, Лариса Стретович, Валентина Бурбело, Момінул Хок та Галина Кузьмич. До речі, М. Хок на Дистриктальній конференції у Львові відзначений вищою нагородою «Ротарієць року – 2008»Губернатор Дистрикту 2230 Андрія Баганича.

Вже кілька років з ініціативи власниці танцювальної школи «Step by step” Лариси Шуліко всі ротарійці та ротарактівці нашого клубу можуть безкоштовно займатись танцями на базі цієї школи. А, між іншим, серед тренерів школи, окрім сина Лариси Шуліко Сергія, працює відомий всім з телевізійного танцювального проекту «Танцюю для тебе» Амадор Лопес та ще багато чудовихвикладачів.

Президент РК Київ-Центр 2008-2009 Галина Кузьмич підтримала минулорічну ініціативу клубу щодо проведення «Ротарійського кола» та запропонувала розширити «Ротарійське Коло», запросивши до Києва на свято ротарійців з усієї України та з-за кордону. Цього року на «Ротарійському колі»ми радо вітали також друзів та гостей з інших міст та країн - Губернатор Дистрикту 2230 Тадеуш Плузінські та засновник РК Львів Мирослав Гаврилів, який його супроводжував, представники рівненського, вінницького, миколаївського, кобеляцького, одеського РК,київських клубів та ротарійці з РК «Pirmasens» (Німеччина), РК «Saverne « (Франція), РК «Northampton» (Великобританія) за що їм щира наша вдячність.

Всі кошти, зібрані на благодійному аукціоні, клуб направив на закупку якісного фільтра для очищення питної води маленьким пацієнтам Солом’янської Дитячої клінічної лікарні №3 у М. Києві. РК Київ –Центр щиро вдячний всім, хто прийняв участь у нашому святі та підтримав благодійний аукціон.

За час своєї роботи РК Київ- Центр встиг реалізувати багато благодійних та соціальних проектів.

Починалось все з поставки у 1999 р. нашим клубом за підтримки «Heidelberg-schloss» (Німеччина) рентген-обладнання Siemens для дитячої лікарні в м. Києві.

В рамках програми клубу Франкофонія до України надходила масштабна гуманітарна допомога з Франції. Отриманий одяг та іграшки передавались дітям-сиротам, дитячим будинкам, школам - інтернатам, дітям з багатодітних малозабезпечених сімей, бібліотекам 110 українських шкіл, університетів, інститутів, мовних центрів, де викладається французька мова.

У 2003 році наш клуб спільно з РК «Muclodors-Wadkraiburg» (Німеччина), РК «Сrepeil» (Франція), РК «Binasco» (Італія) надав гомогенізатор та інше медичне обладнання в дитячу поліклініку для поліпшення якості забору та обробки аналізів. Це дало змогу обстежити 18 000 маленьких пацієнтів, постраждалих від Чорнобиля.

А спільно з РК «Escort» (Англія) допомогли в поставці обладнання та меблів для п’яти сімейних будинків в м. Києві для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки.

У рамках виконання ротарійського проекту «Діабетична ступня» у 2004 році був проведений тренінг для медсестер фельдшерсько-акушерських пунктів з 25 районів Житомирської області. Назва тренінгу: «Піклування за ступнями» (Foot care). Лікарі-подологи з Великої Британії протягом трьох днів навчали медичних працівників виявляти на ранніх стадіях ураження стоп внаслідок захворювання діабетом та надавати кваліфіковану допомогу.Тренінг був проведений за підтримки Ротарі-клубу з м. Нортгемптон (Велика Британія).

Наприкінці жовтня 2005 року в Київській міській клінічній туберкульозній лікарні в урочистій обстановці за присутності Головного дитячого фтізіатра МОЗ України професора О.І.Білогорцевої та інших провідних спеціалістів у галузі дитячої фтизіатрії Ротарі-клуб «Київ-Центр»спільно з Ротарі-клубом з англійського міста Клісорпс передали в дар лікарні імунологічний напівавтоматичний аналізатор та витяжну шафу для клініко-діагностичної лабораторії.

У вересні 2008р. ми продовжили роботу над спільним проектом по Київській міській туберкульозній лікарні . Цього річ до лікарні поставлено необхідне обладнання на суму 15 000 Євро, що дає можливість оперативно лікувати хворих маленьких пацієнтів туберкульозної лікарні.

Силами РК «Київ-Центр», РК «Genk» (Бельгія) та РФ були закуплені та передані до регіональної лікарні в Чернігові запчастини до Магніто-резонансного томографу на суму більше 50 000 доларів США.

У 2005 році клубом за підтримки РК «Senlis» (Франція) були закуплені та передані комп’ютери, сканери, принтери та ксерокси для коледжу в Чернігівській області.

У 2007 р. силами членів клубу РК «Київ-Центр» було закуплено необхідну техніку та обладнання для Скибинецької школи-садка в Київській області.

Також клубом започатковано важливий Чорнобильський проект, що дасть змогу забезпечити необхідним обладнанням онкологічну лікарню в м. Києві. Підтримку нашого проекту підтвердили РК «Pirmasens» (Німеччина), РК «Saverne « (Франція), РК «Northampton» (Великобританія).

Вже протягом девяти років клуб опікується інтернатом для дітей із вадами зору та інтернатом для розумово відсталих дітей.Діти отримують на свята Св. Миколая та на Великдень солодкі подарунки від членів клубу, диски з освітніми програмами та розвиваючими матеріалами, вітаміни. А Президент-елект Лариса Шуліко щороку своїми силами організовує чудовий Новорічний концерт для діток за участю талановитої молоді та професіоналів.

20 лютого 2008 року з ініціативи нашого клубу в інформаційній агенції «Укрінформ» відбувся круглий стіл, присвячений 103-річниці Ротарі.У роботі круглого столу взяли участь члени чотирьох столичних Ротарі-клубів, відомі фундатори благодійних фондів, доброчинники, члени Ротаракт – клубу Київ-Центр та Київ, Рівне провідні ЗМІ України.

Нашим клубом спільно з канадійською компанією «Фарматекс» були надані комплекси вітамінів також і для людей з вадами зору(УТОС) Подільського р-ну м. Києва та для Спілки Червоного Хреста Солом’янського р-ну м. Києва.

Не залишились осторонь члени нашого клубу і під час лиха, яке сколихнуло всю країну – повінь на Закарпатті. Оперативно члени клубу зібрали кошти та надіслали їх на рахунок Тернопільського штабу МНС.

Спільно з Благодійним Фондом «Україно! Я за тебе!» наш клуб став ініціатором започаткування проекту по професійному оснащенні віддаленої школи-інтернату в Глинську Сумської обл. На прикладі одного закладу вирішили довести можливість розвитку професійних навичок у майбутніх випускників закладу. Це дасть змогу попередити дитячу та підліткову злочинність, забезпечити молодь можливістю опанувати професію, яка прогодує їх поза стінами інтернату, відродити ремесла. Була проведена прес-конференція за участі членів нашого клубу, представників БФ та відомих співаків, було прийняте рішення про збір коштів через організацію благодійних вечірок за участю зірок, продажу на благодійному аукціоні речей, виготовлених дітьми. Результат: зібрано кошти на обладнання майстерень, спортзалу, стадіону. На Св. Миколая члени клубу та кандидати в члени долучились до підготовки подарунків мешканцям інтернату в Глинську. Діти написали листи до Св. Миколая, де просили про найзаповітніше. І яким було їх здивування, коли на свято до них прибули посланці від Св. Миколая, які допомогли здійснити найзаповітніші мрії дітей. Для когось це був перший велосипед, для когось – пилосос! а для когось – лялька…

Члени нашого клубу не змогли залишитись осторонь організації прес-конференції Губернатора Дистрикту 2230 Тадеуша Плузінського (питання організації Дистрикту Україна- Білорусь). Результат – Нам вдалось домовитись з агенцією Укрінформ про проведення безкоштовної прес-конференції в Укрінформ та успішно організувати проведення прес-конференції.

Паст-президент РК Київ Галина Скибо запропонувала членам нашого клубу підтримати організацію прес-конференції в м. Києві для відомих у світі музикантів Михайла Казініка(експерт Нобелевських концертів, скрипаль, музикознавець, викладач) та Олексія Ботвінова( у 18 років – переможець конкурсу С.Рахманінова віртуоз), які пропагують лікувальні можливості класичної музики. Музиканти були запрошені в Білу Церкву Київської обл. для участі в благодійному концерті. Кошти від концерту направлені на підтримку інтернату для дітей з церебральним паралічем. Наш клуб також передав кошти цьому інтернату до дня інваліда на обладнання гончарної майстерні та ініціював новий проект по проведенню концертів Олексія Ботвінова та Михайла Казініка з метою популяризації серед молоді класичної музики.

Спільно з РТК «Київ Центр» ротарійці нашого клубу сприяли запрошенню на концерт Ассії Ахат, присвячений попередженню вживання наркотиків серед молоді, 20 дітей з підшефного інтернату м. Гребінки Київської обл. Діти повезли до інтернату багато подарунків, отримали безліч чудових вражень, познайомились з співачкою, співали разом з нею зі сцени Палацу Україна.

Всі члени нашого РК Київ-Центр щиро пишаються нашими славетними Ротарактівцями з РТК Київ-Центр і завжди намагаємось підтримати їх добрі починання, ініціативи та проекти. А останній їх проект по облаштуванню кабінету по реабілітації дітей з обмеженими можливостями зворушив не лише Рот арійців, а й медичний персонал, дітей, їх батьків, адміністрацію р-ну, де знаходиться лікарня. Молодці.

Найголовнішим капіталом нашого клубу вважаємо його членів. Це творчі, небайдужі, талановиті люди, для яких служіння полягає також і в реалізації девіза Ротарі та близькими являються слова, сказані Сааді: «Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатись людиною».

Тамара Недобор

Ротарі клуб «Київ-Центр»

Дистрикт 2230 ( Польща, Україна, Білорусь)

Прийнятий у Ротарі Інтернешнл: 31 серпня 1999 року

Вручення Хартії: 6 травня 2000 року

Президенти клубу:

 • 1999-2000 – Георгій Крючков
 • 2000-2001 – Ігор Сергєєв
 • 2001-2002 – Ігор Подолін
 • 2002-2003 – Роман Швед
 • 2003-2004 – Лариса Стретович
 • 2004-2005 – Тетяна Сваткова
 • 2005-2006 – Валентина Бурбело
 • 2006-2007 – Момінул Хок
 • 2007-2008 – Момінул Хок
 • 2008-2009 – Галина Кузьмич
 • 2009-2010 – Лариса Шуліко

Віце-Президенти клубу: Ростислав Лукач, Петро Козлинський

Товариство Поля Гарріса: Мешкова Людмила

Почесний член клубу: Мешкова Людмила

Відзнака губернатора «Ротарійєць року 2007-2008» : Момінул Хок.

Час та місце зустрічі: середа, о 18.30 Вул. Тургенєвська, 15 ( бізнес-центр) Ресторан «Кайрос»

Контакти: Президент клубу: Галина Кузьмич: +38-050-311-43-23

Секретар клубу : Ростислав Лукач: +38-050-316-16-84

Скарбник клубу: Наталія Оніпко: +38-095-710-47-73

PR- комітет: Тамара Недобор: + 38-050-313-34-63

Електронна адреса: info@rotarykc.org

 

President

Президент 2008-2009 Галина Кузьмич

Президент-елект Лариса Шуліко

sekretat

Секретар клубу Ростислав Лукач

skarb

Скарбник Наталія Оніпко

Паст-президент Момінул Хок

Тамара Недобор

Мазур Ніна

Ігор Сергеєв

Kozlunskuy

Петро Козлинський

 

Лариса Стретович

Safonova

Ганна Сафонова

Borodinova

Лариса Бородінова

Абедін Джойнул